O nas

Biblioteka Poradni Zdrowia Nowoczesnego powstała w 2009 roku. Pomysł utworzenia takiej placówki pojawił się ze względu na chęć zapewnienia ludziom odpowiednich warunków do poszerzenia wiedzy na temat zdrowia.

Od początku swojego istnienia poradnia starała się rozpowszechniać informacje dotyczące zdrowia, a przede wszystkim nowoczesnych metod leczenia chorób oraz wiedzy z zakresu profilaktyki. Szybko dostrzegliśmy, że osoby zainteresowane tymi tematami nie zawsze wiedzą, z jakich źródeł korzystać, aby zdobyć rzetelną wiedzę. Zdawaliśmy sobie także sprawę z tego, że wiele ważnych tytułów jest niedostępnych w zwykłych bibliotekach. Tworząc to miejsce pragnęliśmy zatem zapewnić wszystkim szansę na poszerzenie swojej wiedzy. Zadbaliśmy o to, aby nasza biblioteka była dostępna dla każdego człowieka. Z tego względu dostosowaliśmy ją do potrzeb osób niepełnosprawnych, które często są szczególnie zainteresowane tematem nowoczesnych metod leczenia. W naszych zbiorach można znaleźć wiele tytułów poświęconych najnowszym formom rehabilitacji. Biblioteka jest również miejscem organizacji wielu wydarzeń, na przykład konferencji i spotkań ze specjalistami z zakresu medycyny, fizjoterapii i dietetyki.

11510407665_04b9535385_z

Z biblioteki można korzystać bez ograniczeń w godzinach pracy poradni. Istnieje możliwość zarówno wypożyczenia książek do domu, jak i czytania ich na miejscu. Wszystkie dostępne tytuły zostały zamieszczone w katalogu komputerowym, dzięki któremu wyszukanie odpowiednich książek jest szybkie i proste.